Sekretarka” czyli klasyk klasyków . Film, który ma prawo przerażać… Film, który z każdym kolejnym „odświeżeniem” pokazuje nowe wątki, nowe szczegóły… To film, który można oglądać wiele razy i nie powinien się nam znudzić.
filmweb

Salo czyli 120 dni” – stary, okropny i dla wielu odbiorców obrzydliwy. To bardzo mocna produkcja – uprzedzam.
Film na podstawie książki Markiza DeSade i w reżyserii Pasoliniego na pewno wzbudzi w Was emocje. Możliwe nawet, że bardzo skrajne, ale mimo to warto chociaż spróbować go obejrzeć.
filmweb

Historia O” klasyk klasyków po raz drugi. W moim odczuciu książka, autorstwa Pauliny Reage, na której podstawie powstał film, jest dużo lepsza.
Historia O to bardzo znana opowieść o „szkole uległości”. Ale czy warto to oglądać? Myślę, że warto.
filmweb

Gorzkie gody„, to kolejny film w naszym zbiorze klimatycznych produkcji. Stary, ale ponoć jary. Napisałam „ponoć”, bo nigdy nie udało mi się go obejrzeć, nie przebrnęłam przez początek filmu, ale kiedyś go obejrzę! 🙂
filmweb

9 i pół tygodnia” to bardzo lekki film, przyjemny i ciepły, mimo że w historii głównych bohaterów wcale nie jest aż tak kolorowo. Oglądając tą produkcję z łatwością przejmujemy emocje aktorów, czujemy to ciepło, więź – myślę, że to dlatego, że sama historia jest oparta na czymś co każdy z nas doskonale zna.
filmweb

Pianistka” – jak nie przepadam za filmami produkcji francuskiej, to ten bardzo mi się spodobał, a to dlatego, że pokazuje pewien problem, który może przytrafić się każdemu z nas. Problem akceptacji, zrozumienia, a nawet walki ze skłonnościami, które tkwią głęboko w nas. Bardzo, bardzo mocno polecam.
filmweb

Zwiąż mnie” – humorystyczne podejście do tematyki bondage. Twórczość Almodóvara jest dość specyficzna i nie każdemu ten film może się spodobać.
filmweb

8mm” internet twierdzi, że powinno się tę produkcję zaliczyć do grona tych, w których występuje klimat, ja go tam nie widzę, ale to dobry Thriller. Sami oceńcie ile jest w nim klimatu.
filmweb

The Pet” jest filmem „gorszej kategorii”, ale nie na opowiadanej historii powinniśmy się skupić, a na emocjach i oddaniu głównej bohaterki.
Gdyby oceniać ten film pod kątem głównego wątku, to byłby on bardzo słaby. Ale jeśli wziąć pod uwagę coś, co dzieje się na drugim planie… Zresztą, samo oceńcie.
imdb

Be my slave” japońskie wydanie uległości i historii miłości do uległej. Inna kultura, inny „styl” prowadzenia – ale czy na pewno tak bardzo różni się od tego, który znamy?
imdb

My Mistress” jest to jeden z filmów, którego jeszcze nie widziałam, ale bardzo mnie on intryguje.
imdb

Wenus w futrze” Polańskiego jest ciekawą opowieścią i zarazem adaptacją powieści Masocha zupełnie inną niż książka. Ekranizacji Wenus jest ponoć kilka, ale ze wszystkich widziałam tę i tę polecam.
filmweb

Nimfomanka” – w drugiej części filmu, pojawia się motyw sadystycznych „przyjemności”. Cały film (chociaż miejscami nudny) jest godny uwagi ze względu na zaburzenie seksualności głównej bohaterki.
filmweb część I
filmweb część II

Kink” to film dokumentalny i już samo to, że produkcja jest dokumentem mówi mi, że warto to obejrzeć. A tutaj znajdziecie trailer tego filmu.
imdb

 

Prócz powyższych tytułów, które znam i które widziałam, bądź zamierzam obejrzeć, jest jeszcze całkiem pokaźna lista filmów zgromadzona na Wiki. Celowo pominęłam fifty szejds of grey – no bo… Jakoś mi nie pasuje. Tak – widziałam. Tak – nie podobał mi się, biorąc pod uwagę moją wiedzę i spojrzenie na klimat. Film bym bardziej zaliczyła do gatunku „romantycznych” niż do „klimatycznych” – sami rozumiecie 😉
Zapewne listę będę uzupełniać o nowe tytuły, z którymi się zetknę lub sama obejrzę, a może coś jeszcze mi się przypomni.

 

A oprócz filmów niosących klimatyczne wątki, są jeszcze produkcje, które swoją scenografią powodują uśmiech na twarzach sadystów, sadystek, a nawet tych, którzy coś z BDSM mają wspólnego.

Warta obejrzenia jest trylogia „I Spit on Your Grave” z uwagi na jedną z lepszych scen gwałtu i psychicznego upokorzenia (część I) oraz pomysłowe mszczenie się głównej bohaterki. Część drugą cenię sobie za klimat panujący w filmie i równie pomysłowy rewanż za krzywdy jakich doznała ta młoda dziewczyna. Trzecia część natomiast opowiada o wpływie traumatycznych przeżyć na psychikę głównej bohaterki.

Miłośnikom brutalnych gwałtów mogę polecić „Srpski film„, który szczyci się najmocniejszą sceną tego typu.
filmweb

Lubiących seriale gorąco namawiam do zainteresowania się „Masters of Sex”. Sposób budowania wątków, napięcia oraz przedstawienie tematu bardzo wciąga. Uwaga, może uzależnić.
filmweb